Skanowanie 3D

Pozyskiwanie dużej liczby danych w krótkim czasie.

Skanowanie 3D to technika rejestracji potężnego zbioru punktów X, Y, Z, który w sposób szczegółowy reprezentuje skanowany obiekt lub teren co przekłada się na większą precyzję wykonywach projektów lub realizacji zleceń.

Dysponujemy dwoma naziemnymi skanerami laserowymi firmy FARO oraz ręcznym skanerem światła strukturalnego DPI-8S SR. Dzięki wykorzystaniu tych instrumentów możemy znacznie skrócić czas potrzebny na wykonanie dokumentacji terenowej. W efekcie uzyskujemy pełną cyfrową rekonstrukcję bryły obiektu bądź topografii terenu w postaci chmury punktów. Zastosowanie ręcznego skanera laserowego pozwala nam wykonywać pomiary nawet w trudnodostępnych miejscach. Integracja obu technik pomiarowych pozwala na ogromny zakres możliwości rejestracji aktualnego stanu rzeczy w 3D od dużych obiektów po drobne detale.

Pozyskiwanie danych 3D wspomagamy techniką fotogrametrii bliskiego zasięgu w zależności od potrzeb prowadzonych prac pomiarowych.

Jesteśmy w stanie współpracować przy większych realizacjach jak i obsługiwać projekty w całości. Produkty naszej pracy przystosowujemy do indywidualnych wymagań klienta.

Surowa chmura punktów

Wielomilionowy zbiór punktów, który stanowi cyfrową reprezentację dokumentowanego obiektu/terenu. Stan „surowy” oznacza, że produkt nie został poddany żadnym późniejszym przetworzeniom i zostaje dostarczony w wewnętrznym formacie urządzenia (FARO – *.fls).

Spacer po chmurze - True View

Pojedyncze skany w widoku panoramicznym. Produkt idealnie nadaje się zarówno do celów poglądowych jak i projektowych. Istnieje możliwość wykonywania prostych pomiarów odległości i pola powierzchni. Panorama oparta jest na w pełni metrycznej chmurze punktów, dzięki czemu posiada większy zakres zastosowań. Dodatkowo można wykorzytać też narzędzie dodawania adnotacji i odczytywania współrzędnych 3D. 

W zależności od indywidualnych potrzeb klienta możemy dostosować określony układ współrzędnych (globalny, państwowy bądź lokalny). Panorama dostarczana jest wraz z oprogramowaniem do obsługi danych oraz instrukcją obsługi.

Przetworzona chmura punktów

Wielomilionowy zbiór punktów, który stanowi cyfrową reprezentację dokumentowanego obiektu/terenu. Wstępne opracowanie chmury punktów obejmuje połączenie skanów, automatyczną filtrację danych, manualne czyszczenie szumów i artefaktów, nadawanie georeferencji wynikowej chmurze punktów. Tak przygotowany produkt może trafić bezpośrednio do klienta, bądź stanowić materiał do dalszego opracowania.

Chmura punktów w barwach RGB

Wielomilionowy zbiór punktów, który stanowi cyfrową reprezentację dokumentowanego obiektu/terenu w stanie surowym. Dodatkowo każdy punkt jest uzupełniony o informację o kolorze w barwach RGB.

Opracowania CAD

Wstępnie przetworzona chmura punktów jest materiałem, który możemy wykorzystać do przygotowania wszelkich rzutów i planów obiektów bądź terenu. Finalną wersję (format danych, produkt końcowy) dostosowujemy do indywidualnych oczekiwań klienta.

Obliczanie kubatury

Wykonujemy obliczenia kubaturowe mas ziemnych, sypkich, odpadów komunalnych oraz wszelkie realizacje gdzie niezbędne jest podanie objętości oraz określenie pola powierzchni wskazanego obiektu.

Wspomaganie inwentaryzacji architektonicznych

Przygotowujemy rzuty pięter, przekroje budynków oraz plany elewacji z możliwością podkładu ortoplanów dla wymagających budynków z ogromną ilością detali.

CYBID © Wszelkie prawa zastrzeżone.
0