CYBID PLAN

pobierz demo ›

Automatyczne kreślenie dróg

Jednym z podstawowych elementów szkicu sytuacyjnego z miejsca zdarzenia drogowego jest położenie i geometria samej drogi. Program PLAN posiada rozbudowany system automatycznego kreślenia odcinków dróg. Jednym pociągnięciem myszą można wykreślić prosty lub skręcający odcinek drogi zawierający pasy ruchu, pobocza i oznakowanie poziome.
Przejrzyście zaprojektowane dialogi pozwalają na precyzyjne wprowadzanie rozmiarów poszczególnych elementów odcinków dróg. Usytuowanie takiego odcinka może również być modyfikowane w wygodny i szybki sposób za pomocą myszy. Program posiada pomocny automatyczny system łączenia odcinków dróg i skrzyżowań: jeżeli przeciągniemy koniec odcinka drogi dostatecznie blisko zakończenia innego odcinka lub wylotu skrzyżowania - odcinki zostaną automatycznie połączone.

Automatyczne kreślenie skrzyżowań

Podobnie jak odcinki dróg, wprowadzać i modyfikować można skrzyżowania. Łatwo i szybko rysować można nawet te o skomplikowanym kształcie.

Wyliczanie promienia łuku

PLAN wyposażony jest w podręczny kalkulator pozwalający wyliczyć nieznany promień łuku na podstawie zmierzonej cięciwy i strzałki. Jest to szczególnie przydatne w terenie, gdzie nie ma możliwości bezpośredniego zmierzenia niezbędnych wielkości geometrycznych a można wyznaczyć tylko wartości pośrednie.

« wstecz Dalej »